Açık Öğretim Lisesi Coğrafya 4 Online Test 2023

admin
Ekim 25, 2023
61 views
SPONSOR

Açık Lise Coğrafya 4 dersinden sınava girecek olan öğrenciler sınava hazırlık için çıkmış sınav sorularına çalışıyorlar. Sitemiz açık lise test çöz de Coğrafya 4 dersine ait 2018 yılı online soruları, 2019 yılı Coğrafya 4 çıkmış sorular, 2020 yılı test soruları ve 2022 2023 yıllarında online olarak yapılan sınav soruları hakkında bilgi verelim. Milli Eğitim bakanlığının gerçekleştirmiş olduğu açık öğretim lisesi online sınavına ait çıkmış sınav soruları ne yazık ki paylaşılmamaktadır. Açık lise yüzyüze yapılan Coğrafya 4 dersi ve diğer tüm derslerin sorularını alt kısımda yer alan dönemleri seçerek online sınav yapabilir bu şekilde de kendinizi sınava hazırlarsınız. Aöl Coğrafya 4 çıkmış sınav soruları her dönem için 20 sorudan oluşmaktadır. Bu sorulardan en az 9 tanesine doğru cevap vererek bu dersten başarılı olursunuz. Açık öğretim lisesi sınavlarında 4 yanlış 1 doğru sorunun puanını silmemektedir. Bu yüzden aöl sınavlarında tüm soruları cevaplayınız. 9 doğru cevap vermek size Coğrafya 4 dersinden 45 puan alıp başarılı olmanızı sağlayacaktır. Açık lise derslerinden başarılı olmak her dersten ve Coğrafya 4 derside dahil 45 puan geçer not yeterli olacaktır. Fakat açık lise geçme puanı düşük olan öğrencinin diploma notuda düşük olur. O yüzden diğer derslerin hepsinden ne kadar yüksek not alırsanız diploma notunuz da yüksek olacaktır. Mezun olacak olan açık öğretim lisesi öğrencisi üniversite sınavı için orta öğretim başarı puanı da derslerden yüksek not alması ile bağlantılıdır. Açık Lise Ortaöğretim Başarı Puanı Hesaplama aracımızı kullanarak kendi puanınızı öğrenebilirsiniz.

AÖL COĞRAFYA 4 ONLİNE SINAVI 2023

Açık öğretim lisesi Coğrafya 4 dersi ve diğer tüm derslerin sınav soruları internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Sitemizi takip eden öğrenciler açık öğretim lisesinden hızlı bir şekilde mezun olmanızı sağlayacak yazılar ve metaryaller yer alıyor. Açık lise Coğrafya 4 pdf soru cevap kitapçığını dosyalar kategorisinden telefon tablet ve  bilgisayarınıza indirerek ders çalışabilirsiniz. Pdf soru kitapçığında Coğrafya 4 dersi ve diğer tüm derslerin çıkmış soru ve cevap anahtarları yer alıyor. Ortak ve zorunlu dersler arasında yer alan Coğrafya 4 dersinden başarılı olmanız gerekir veya muaf olmanız gerekir. Coğrafya 4 dersinden muaf olmak için bu dersten 3 defa sınava girip başarısız olmanız gerekir. Aöl Coğrafya 4 online sınava katılacak olan öğrenciler 2023 ve 2024 yıllarında sınavların online olup olmayacağının bilgisini aramaktadır. Açık öğretim lisesi sınav tarihleri 2023 yılı 2. dönemi ne zaman olacağı kesinlik kazanmamıştır.

Açık öğretim lisesi Coğrafya 4 pdf ders kitabı

Açık lise sınavlarında başarılı olmak için birinci kaynak pdf ders kitabıdır. Açık öğretim lisesi Coğrafya 4 pdf ders kitabınıda sitemiz üzerinden bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarla çalışabilirsiniz. 2023 aöl sınavlarında Coğrafya 4 dersini seçen öğrenciler kesinlikle ders kitabına çalışmalıdır. Ders kitabında sizlere hangi ünite ve konular yer alıyor bunlarıda başlıklar halinde sizlerle paylaşacağız. Açık öğretim lisesi Coğrafya 4 konu özetleri, aöl Coğrafya 4 ders anlatımı gibi içerikleri sitemizde sizlerde paylaşımda bulunabilirsiniz. Kitap içerisinde ders özetleri ve ünite veya bölüm sonlarında yer alan deneme sorularını çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. AOL Coğrafya 4 PDF Ders kitap içerisinde başlıkları listeleyelim.

1. ÜNİTE: BEŞERÎ SİSTEMLER – 1. Bölüm
Nüfusun Özellikleri ve Nüfusun Önemi
Dünya Nüfusunun Tarihsel Süreçteki Değişimi
Nüfus Dağılışı
Nüfus Yapısı
Nüfus Hareketleri (Göç)
1. ÜNİTE: BEŞERÎ SİSTEMLER – 2. Bölüm
TÜRKiYE’DE NÜFUS ÖZELLiKLERi
Türkiye Nüfusunun Tarihsel Gelişimi
Türkiye’de Nüfusun Dağılışı ve Dağılışa Etki Eden Faktörler
Türkiye Nüfusunun Yapısal Özellikleri
1. ÜNİTE: BEŞERÎ SİSTEMLER – 3. Bölüm
TÜRKİYE’DE GÖÇLER VE GÖÇÜN MEKANSAL ETKİLERİ
Türkiye’de Göçler, Nedenleri ve Sonuçları
Türkiye’de Göçün Mekânsal Etkileri
1. ÜNİTE: BEŞERÎ SİSTEMLER – 4. Bölüm
EKONOMİK FAALİYETLER
Ekonomik Faaliyetlerin Temel Özellikleri
Gelişmişlik Düzeyi ve Ekonomik Faaliyetler
2. ÜNİTE: BÖLGELER VE ÜLKELER
Ulaşımın Önemi
Doğal Faktörlerin Ulaşıma Etkisi
Ulaşım Ağları ve Bölgesel Etkileri
3. ÜNİTE: ÇEVRE VE TOPLUM (DOĞAL AFETLER)
Doğal Afetler Ve Özellikleri
Doğal Afetlerin Oluşumu,Dağılışıve Etkileri
Türkiye’deki Afetlerin Dağılışı ve Etkileri
Afetlerden Korunma Yöntemleri

sınav soru cevapları çöz Coğrafya 4 dersi 2019 yılı 1. dönem

2019 yılı 2. dönem aöl Coğrafya 4 test soruları çöz

online sınav soruları Coğrafya 4 dersi 2019 yılı 3. dönem

2020 yılı çıkmış Coğrafya 4 soruları çöz online 1. dönem

test çöz açık öğretim lisesi Coğrafya 4 dersi 2020 yılı 2. dönem 

Açık Lise 1. Dönem Sınav Tarihi
23.12.2023 - 24.12.2023
Sponsor