1. Birinci Dünya Savaşı’nın başlamasıyla birlikte Asya’daki yayılmasını hızlandırmak için, İngiltere’nin yanında yer alarak Almanya’ya savaş ilan eden Uzak Doğu ülkesi aşağıdakilerden hangisidir?


2. Dünyadaki bütün Türkleri tek bir bayrak altında toplama düşüncesine verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?


3. Hicaz-Yemen Cephesi’nde İngiltere ve Mekke Emiri Şerif Hüseyin’e karşı Medine’yi müdafaa eden komutan aşağıdakilerden hangisidir?


4. Osmanlı Devleti I. Dünya Savaşı’ndan aşağıdaki ateşkes antlaşmalarından hangisini imzalayarak çekilmiştir?


5. Mustafa Kemal’in ilk askerlik görevine başladığı şehir olan Şam’da kurduğu cemiyet aşağıdakilerden hangisidir?


6. İtilaf Devletleri I. Dünya Savaşı’ndan sonra yenilen devletlerin durumunu görüşmek üzere aşağıdakilerden hangisini düzenlemişlerdir?


7. Aşağıdakilerden hangisi millî varlığa düşman cemiyetlerden biri değildir?


8. Mustafa Kemal, padişah ve İstanbul Hükumeti tarafından aşağıdaki hangi görevle Samsun’a gönderilmiştir?


9. Lüleburgaz ve Edirne kongrelerini düzenleyerek bölgenin Yunanistan’a bırakılmasına karşı mücadele etmiş cemiyet aşağıdakilerden hangisidir?


10. Sivas’ta millî bir kongrenin toplanması kararı aşağıdakilerden hangisinde alınmıştır?


11. Temsil Heyeti ilk defa aşağıdakilerin hangisinde seçilmiştir?


12. İtilaf Devletlerinin İstanbul’u resmen işgal etmelerinin nedeni aşağıdakilerden hangisidir?


13. Büyük Millet Meclisi savaş koşullarında kararların hızlı alınıp uygulanmasını sağlamak amacıyla aşağıdakilerden hangisini benimsemiştir?


14. Büyük Millet Meclisi ayaklanmalara karşı aşağıdaki kanunlardan hangisini çıkarmıştır?


15. Lozan Barış Antlaşması’nda Türkiye - Suriye sınırı, aşağıdaki anlaşmalardan hangisine göre belirlenmiştir?


16. Millî Mücadele’de Güney Cephesi’nde işgallere karşı direniş kimlere karşı yapılmıştır?


17. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki bütün okulların Millî Eğitim Bakanlığına bağlanması aşağıdakilerden hangisi ile gerçekleşmiştir?


18. Kanun önünde herkesin eşit olmasını, hiçbir kişi veya zümreye ayrıcalık tanınmamasını öngören Atatürk ilkesi aşağıdakilerden hangisidir?


19. Aşağıdakilerden hangisi siyasi alanda yapılan inkılaplardan biri değildir?


20. Üniversite reformu ile Darülfünunun yerine aşağıdaki eğitim kurumlarından hangisi açılmıştır?

SPONSOR

Açık Lise T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1 Açık Lise Test Çöz

‘’T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1 çıkmış sınav soruları 2023 yılı 1. DÖNEM

T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2023

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 YILI T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1 dersi 1. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1 dersi 1. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2020 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

SPONSOR
 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1 Soru Çözmenin Avantajları 2023

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 1. Dönem Sınav Tarihi
23.12.2023 - 24.12.2023
Sponsor