1. • Sürücülerin, yağmurlu havalarda yayaların yanından özenle geçmesi

• Karlı bir havada zincir takmak için uğraşan bir sürücüye bu konuda daha deneyimli bir başka sürücünün yardım etmesi

Verilen davranışlar aşağıdakilerden hangisiyle ilgilidir?


2. Okul servis araçlarında güvenli bir yolculuğun gerçekleşmesi için öğrencilerin uyması gereken kurallarla ilgili aşağıdakilerden hangisi doğrudur?


3. • Yolun yayalara kapalı olduğunu gösterir.

• Bu ışık yanmakta iken yayaların taşıt yoluna girmelerinin yasak olduğunu bildirir.

Verilen bilgiler aşağıdaki ışıklı işaret cihazlarından hangisiyle ilgilidir?


Şekildeki trafik işareti sürücüye neyi bildirir?


5. Aşağıdaki trafik işaret levhalarından hangisi “girişi olmayan yol” anlamındadır?

6. Aksine bir hüküm veya işaret bulunmadıkça sürücülerin kara yollarında aşağıdakilerden hangisini yapması doğrudur?


7. Tehlikeli madde taşıyan araç sürücüleri, yerleşim birimleri dışındaki kara yollarında diğer araçları en az kaç metre mesafeden takip etmek zorundadırlar?


Aksine bir işaret yoksa verilen aracın yerleşim yeri dışındaki şehirler arası çift yönlü kara yollarında uyması gereken yasal azami hızı kaç km/sa. tir?


Şekle göre araçların geçiş hakkı sıralaması aşağıdakilerden hangisidir?


10. Aşağıdaki araçlar bir kavşakta karşılaştıklarında geçiş üstünlüğünü ilk önce hangisi kullanmalıdır?


11. Aşağıdakilerden hangisi özel motorlu taşıt sürücü kurslarında kursiyerlere uygulamalı olarak verilen derstir?


12. Aşağıdakilerden hangisi 2017 yılından sonra B sınıfı sürücü belgesini almaya hak kazanan bir kişinin kullanabileceği araçlardandır?


13. Aşağıdakilerden hangisinde sürücü veya yolcular emniyet kemeri kullanmak zorundadır?


14. Yer altı treni, tramvay ve hızlı tren gibi ulaşım araçlarında güvenli bir yolculuk için uyulması gereken kurallarla ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?


15. Aşağıdakilerden hangisi, trafikte yayaların sürücüler tarafından fark edilmelerini sağlamak için alaca karanlık ve gece karanlığında alması gereken önlemlerdendir?


Şekildeki trafik kazasının aşağıdaki unsurlardan hangisine bağlı olarak meydana geldiği kesinlikle söylenir?


17. Aşağıdakilerden hangisi trafik kazalarına neden olan kural ihlallerinden biri değildir?


18. Aşağıdakilerden hangisi trafik kazası sonucu bedenen ve ruhen engelli kalan bireylere yapılan rehabilitasyon hizmetlerinin amacıdır?


19. • LPG gibi alternatif yakıtların ve elektrik enerjisinin taşıtlarda kullanımının yaygınlaştırılması

• Motorlu taşıtlarda egzoz emisyonlarının istenen değerlere çekilebilmesi için otomobilin egzoz çıkış borusuna bağlanan ve zararlı gaz emisyonunu azaltan cihazın (katalitik konvertör) kullanımının teşvik edilmesi

Trafik kaynaklı çevre kirliliğini en aza indirmek için alınacak önlemlerle ilgili verilenler doğru (D) - yanlış (Y) olarak değerlendirildiğinde sıralama aşağıdakilerden hangisi olur?


20. Aşağıdakilerden hangisi bisiklet kullanımının çevreye sağladığı katkılardandır?

SPONSOR

Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 çıkmış sınav soruları 2023 yılı 2. DÖNEM

Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2023

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 YILI Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 dersi 2. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 dersi 2. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2020 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

SPONSOR
 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 Soru Çözmenin Avantajları 2023

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 1. Dönem Sınav Tarihi
23.12.2023 - 24.12.2023
Sponsor