1. Belirli bir amacın gerçekleştirilmesi için işletme faaliyetlerinin planlanması, örgütlenmesi, yönlendirilmesi ve denetlenmesi şeklinde tanımlanan kavram aşağıdakilerden hangisidir?


2. Aşağıdaki işletme yönetim süreçlerinden hangisi yapılacak iş ve işlemlerin uyumlu ve düzenli bir hale getirilmesini sağlar?


3. Aşağıdakilerden hangisi bir işletme yönetiminin hiyerarşik yapısı ve temel politik karar alma organlarının belirli bir ailenin üyelerinden oluşması durumunu ifade eden kavramdır?


4. Aşağıdakilerden hangisi bir işletmenin faaliyetleri sonucu elde ettiği kârların tümünü veya bir kısmını dağıtmayarak işletmede bırakmasını ifade eder?


5. Üretici ile tüketici arasında köprü görevi görerek tüketici tatmininin sağlanmasına yönelik faaliyetler içeren işletme fonksiyonu aşağıdakilerden hangisidir?


6. Üretilen çayın farklı kentlere satılmak üzere gönderilmesi aşağıdaki pazarlamanın dört temel faydasından hangisine örnektir?


7. Aşağıdakilerden hangisi reklamın özelliklerinden biridir?


8. Üretici ile tüketici arasında herhangi bir aracının yer almamasına “doğrudan dağıtım” denir.

Buna göre aşağıdakilerden hangisi doğrudan dağıtımın söz konusu olabilmesi için gerekli koşullardan biridir?


9. Aşağıdakilerden hangisi yerli malı tüketiminin ülke ekonomisine yararlarından biridir?


10. İşletmelerin üretimde kullanmak için aldıkları her türlü maddi ve maddi olmayan değerler bütünü aşağıdakilerden hangisidir?


11. İhtiyaçları sonsuz olan tüketici, canı istediği zaman kendisine sağladığı fayda en yüksek olan mal ve hizmeti satın almak ister. Buna karşın tedarikçi konumunda olan işletmeler ise ansızın gelebilecek bir isteğe cevap verebilmek için stok bulundurmak zorundadır.

Buna göre aşağıdakilerden hangisi yetersiz stok bulundurmanın sonuçlarındandır?


12. Aşağıdakilerden hangisi işletmelerin gelirini artırmak amacıyla aldığı tedbirlerdendir?


13. Aşağıdakilerden hangisi Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) görevlerinden değildir?


14. Aşağıdakilerden hangisi işletmeler tarafından personelinin performansını değerlendirme amaçlarından biridir?


15. Aşağıdakilerden hangisi hizmet içi eğitimlerin işletmeye yararlarındandır?


16. Teknik ve ekonomik yönden hızla değişen, dinamik bir çevre içerisinde faaliyet gösteren işletmeler(örneğin akıllı telefon üreten bir şirket) varlıklarını sürdürebilmek, amaçlarını gerçekleştirebilmek ve rekabet güçlerini artırabilmek için sürekli ve düzenli - - - - faaliyetlerine önem vermek zorundadır.

Paragraftaki boşluğa gelebilecek en uygun kavram aşağıdakilerden hangisidir?


17. İşletmeler, çalışanlarının ücretini belirlerken aşağıdakilerden hangisini dikkate almaması gerekir?


18. - - - - amacı, bütün canlıların ortak varlığı olan çevrenin, sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda korunmasını sağlamaktır.

Paragrafta boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?


19. Aşağıdakilerden hangisi işletmelerin faaliyetlerini yürütürken çevrenin korunmasına yönelik alması gereken tedbirlerden değildir?


20. İşletmelerin varlığını sürdürebilmesinde tüketiciler önemli bir etkendir. Bu bağlamda işletmelerin tüketiciye karşı sorumluluklarının başında ürettiği ürünün güvenirliği gelmektedir.

Buna göre aşağıdakilerden hangisi işletmelerin ürün güvenirliği ile ilgili alması gereken tedbirlerden değildir?

SPONSOR

Açık Lise İŞLETME 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

İŞLETME 2 Açık Lise Test Çöz

‘’İŞLETME 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise İŞLETME 2 çıkmış sınav soruları 2023 yılı 1. DÖNEM

İŞLETME 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2023

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 YILI İŞLETME 2 dersi 1. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise İŞLETME 2 dersi 1. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2020 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise İŞLETME 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

SPONSOR
 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok İŞLETME 2 Soru Çözmenin Avantajları 2023

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

İŞLETME 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

İŞLETME 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 1. Dönem Sınav Tarihi
23.12.2023 - 24.12.2023
Sponsor