1. Hinduların kendi dinleri için kullandığı kavram aşağıdakilerden hangisidir?


2. • Hinduizm Hint yarımadasının tamamına hâkim olmuştur.

• Kutsal metinler vahiy ve gelenek şeklinde ikiye ayrılmıştır.

• Çok sayıda mabet inşa edilmiştir.

Hakkında bilgi verilen dönem aşağıdakilerden hangisidir?


3. Dünyada bozulan ahlaki ve kozmik düzeni yeniden sağlamak için Vişnu’nun farklı bedenlerle dünyaya inmesine ne ad verilir?


4. “Şruti ve Smriti” adı verilen kutsal metinler aşağıdaki dinlerden hangisine aittir?


5. Hindularda zaman döngüseldir. Bir başlangıcı ve sonu yoktur. Varlık âlemindeki her şey doğum-ölüm-tekrar doğum şeklinde bir döngüye tabidir.

Aşağıdaki kavramlardan hangisi bu metin ile ilgili değildir?


6. • Tapınaklara girmeleri yasaktır.

• Toplumda kast dışında tutulurlar.

• Fiziksel ve ruhsal bakımdan kirli kabul edilirler.

Hakkında bilgi verilen Hinduizm’e ait toplumsal sınıf aşağıdakilerden hangisidir?


7. Hinduizm’de kişinin kutsal metinleri okuyarak dini öğrenip hayata hazırlanması hayatın dört evresinden hangisine aittir?


8. • Hindu din adamlarının otoritesi reddedilmiştir.

• Halkın konuştuğu Pali dili kullanılmıştır.

• Kast sistemi kabul edilmemiştir.

Hakkında bilgi verilen din aşağıdakilerden hangisidir?


9. Budizm’de kişinin istek ve arzularına son vermesine yardımcı olacak yollar vardır. Buna Sekiz Dilimli Yol denir.

Buna göre aşağıdakilerden hangisi bu yollardan biri değildir?


10. Budizm’de “ebedi olan dünyaya gelme döngüsünden çıkarak acı ve ızdıraplardan kurtuluş hâli” anlamında kullanılan kavram aşağıdakilerden hangisidir?


11. Sihizm dininin kurucusu aşağıdakilerden hangisidir?


12. Aşağıdakilerden hangisi Sihizm’e ait bir bilgi değildir?


13. Sihlerin ritüellerini gerçekleştirdikleri mekâna verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?


14. Aşağıdaki bilgilerden hangisi Han Hanedanlığı Dönemi ile ilgili söylenemez?


15. Aşağıdakilerden hangisi Konfüçyanizm’de Beş Temel İlişki’den biri değildir?


16. Taoizm’de “İyi-kötü, doğru-yanlış, güzel-çirkin gibi birbirine zıt görünen şeylerin gerçekte birbirinin tamamlayıcısı olmasını ifade eden sembol” aşağıdakilerden hangisidir?


17. “Ey Şems! Bizi bedbahtlığa ve düşmanlığa karşı koru. Ey Rab! Milletine lütufkâr ol, onu müreffeh kıl, neslimizi koru. Şahidimiz Melek Tavus’un ismidir.”

Bu dua aşağıdaki dini gruplardan hangisine aittir?


18. Aşağıdakilerden hangisi Ermeni Kilisesi ile ilgili bir bilgi değildir?


19. Dinî bağlamda bir kilisenin, dünyadaki tüm mensuplarının temsilcisi olduğunu ifade eden kavram aşağıdakilerden hangisidir?


20. Dünyanın sonunda meydana gelecek ve şeytan ile Mesih’in taraftarlarının savaşacağı Armagedon Savaşı ile şeytan ve taraftarları yenilecek, Tanrısal krallık ilan edilecektir.

Bu görüş aşağıdakilerden hangisine aittir?

SPONSOR

Açık Lise DİNLER TARİHİ 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

DİNLER TARİHİ 2 Açık Lise Test Çöz

‘’DİNLER TARİHİ 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise DİNLER TARİHİ 2 çıkmış sınav soruları 2023 yılı 2. DÖNEM

DİNLER TARİHİ 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2023

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 YILI DİNLER TARİHİ 2 dersi 2. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise DİNLER TARİHİ 2 dersi 2. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2020 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Dinler Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

SPONSOR
 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok DİNLER TARİHİ 2 Soru Çözmenin Avantajları 2023

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

DİNLER TARİHİ 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

DİNLER TARİHİ 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 1. Dönem Sınav Tarihi
23.12.2023 - 24.12.2023
Sponsor