1. Kur’an’ın Allah’a izafe ettiği, bütün peygamberlerin getirdiği, esas ve ilkeleri belli olup zaman ve mekâna göre özünde değişiklik olmayan dindir.

Tanımı verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?


2. “Göklerdeki ve yerdeki herkes ister istemez O’na boyun eğmişken ve O’na döndürülüp götürülecekken onlar Allah’ın dininden başkasını mı arıyorlar?”

(Âl-i İmrân suresi, 83. ayet)

Bu ayette geçen “din” kelimesi hangi anlamda kullanılmıştır?


3. “Din, Tanrı’ya ve manevi varlıklara imandır.” tanımını aşağıdaki disiplinlerden hangisi yapmaktadır?


4. Aşağıdakilerden hangisi dinin özünü oluşturan unsurlardan biri değildir?


5. Dinler tarihi, dinleri mukayese ederken onları; hak, batıl, doğruluk, yanlışlık ve üstünlük bakımından değerlendirmeye tabi tutmaz. Bu yönüyle bir dinin savunmasını yapan - - - - ilminden ayrılır.

Bu metinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?


6. “Tahkîku Mâ li’l-Hind” adlı eser aşağıdaki âlimlerden hangisine aittir?


7. İran’da ortaya çıkan ve mensuplarının büyük kısmının bu bölgede yaşadığı din aşağıdakilerden hangisidir?


8. Mekkeli müşriklerle yapılan ilk büyük savaş aşağıdakilerden hangisidir?


9. Nizamiye medreselerinin kurulması ile birlikte birçok alanda öncü âlimlerin yetiştiği dönem aşağıdakilerden hangisidir?


10. Allah’a imandan sonra gelen ve Kur’an-ı Kerim’de “son gün” şeklinde zikredilen esas aşağıdakilerden hangisidir?


11. Aşağıdakilerden hangisi Yahudilik dininde ortaya çıkmış akımlardan biri değildir?


12. Yahudiler tarafından kurucu atalar olarak kabul edilen Hz. İbrahim, oğlu Hz. İshak ve torunu Hz. Yakub ile onların çocuklarını tanımlayan kavram aşağıdakilerden hangisidir?


13. Sürgün sırasında kaybolup unutulan Tevrat’ı yeniden kaleme alan ve kutsal toprak yerine kutsal soyu ön plana çıkaran kişi aşağıdakilerden hangisidir?


14. Yahudilikte inanç esaslarını bugünkü şekli ile tespit eden din bilgini aşağıdakilerden hangisidir?


15. Hz. Musa’nın Sina Dağı’nda gördüğü yanan çalıyı temsil eden en eski Yahudi sembolü aşağıdakilerden hangisidir?


16. Çeşitli dini geleneklerde inanç esasları ve ritüeller gibi konulardaki sorunları görüşmek ve karara varmak üzere üst düzey din adamlarının katıldığı toplantıya - - - - denir.

Bu tanımda boş bırakılan yere getirilmesi gereken kavram aşağıdakilerden hangisidir?


17. “De ki: O, Allah’tır, bir tektir. Her şey O’na muhtaçtır; O, hiçbir şeye muhtaç değildir. O, doğurmamış ve doğmamıştır. Hiçbir şey O’na denk ve benzer değildir.”

(İhlâs suresi)

Bu sure ile Hristiyanlığın inanç esaslarından hangisi eleştirilmektedir?


18. Hristiyanlıkta Kutsal Ruh için kullanılan sembol aşağıdakilerden hangisidir?


19. Aşağıdakilerden hangisi Hristiyanlıkta kutsal kabul edilen mekânlardan biri değildir?


20. • Havari Andreas tarafından kurulmuştur.

• Ritüel ve ayinler Grekçe yapılır.

• Ruhban sınıfının en üst kademesindeki kişiye Patrik denir.

Hakkında bilgi verilen kilise aşağıdakilerden hangisidir?

SPONSOR

Açık Lise DİNLER TARİHİ 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

DİNLER TARİHİ 1 Açık Lise Test Çöz

‘’DİNLER TARİHİ 1 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise DİNLER TARİHİ 1 çıkmış sınav soruları 2023 yılı 2. DÖNEM

DİNLER TARİHİ 1 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2023

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 YILI DİNLER TARİHİ 1 dersi 2. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise DİNLER TARİHİ 1 dersi 2. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2020 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Dinler Tarihi 1 Çıkmış Sınav Soruları 2020 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

SPONSOR
 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok DİNLER TARİHİ 1 Soru Çözmenin Avantajları 2023

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

DİNLER TARİHİ 1 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

DİNLER TARİHİ 1 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 1. Dönem Sınav Tarihi
23.12.2023 - 24.12.2023
Sponsor