1.Aşağıdakilerden hangisi nüfus artışının yüksek olmasının olumlu sonuçlarından biridir?

2. Toplam nüfusun içinde 15-24 yaş aralığında bulunan nüfusa ne denir?

3. Aşağıdakilerden hangisi nüfus sayımı sonucu elde edilemez?

4. Aşağıdaki göç sebeplerinden hangisinin nedeni diğerlerinden farklıdır?

5. II. Dünya Savaşı nedeniyle evlenme çağındaki nüfusun büyük bir bölümü silah altına alınmış ve ülkemizde nüfus artışı aniden düşmüştür.
Aşağıdaki hangi yıllar arasında bu durum gerçekleşmiştir?

6. Aşağıdakilerden hangisi Türkiye’de nüfusun dağılışını etkilen doğal faktörlerden biridir?

7. Ülkemize yapılan sığınma taleplerinden hangisi diğerlerinden sonra gerçekleşmiştir?

8. Aşağıdaki dönemlerden hangisi günümüze daha yakındır?

9. Aşağıdakilerden hangisi hizmet sektörünün çalışanı değildir?

10. Aşağıdakilerden hangisi gelişmemiş ülkenin özelliklerindendir?

11. Ulaşım türlerinin tarihsel süreçteki gelişimiyle ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez?

12. Aşağıdakilerden hangisi Amerika kıtasında yer alır?

13.
Harita üzerinde ok işaretiyle gösterilen numaralanmış yönlerden hangisine gidilirse pusulaya daha fazla ihtiyaç duyulur?

14. Doğal afetler için aşağıdakilerden hangisi söylenemez?

1. Coğrafi Bilgi Sistemleri(CBS), insana ve mekâna ait verileri toplama, depolama, düzenleme ve analiz etme işlemlerine tabi tutarak görsel bir sunuya dönüştürme işlemidir. CBS’nin amaçlarından biri ise, afet öncesi önleme çalışmaları ile afete duyarlılık haritaları yapmaktır.
Buna göre aşağıdakilerden hangisi bahsedilen amaca hizmet etmez?

16. Büyük deprem öncesi görülen sarsıntılar öncü, ana depremler esnasında oluşan sarsıntılara şok dalgaları, büyük deprem sonrası görülen sarsıntılara ise _________ denir.
Boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

17.
Yukarıdaki görselde fay hattında meydana gelen deprem sonucu su kütlesinin dalgalandığı görülmektedir.
Bu durum aşağıdakilerden hangisine neden olabilir?

1. Sel sırasında aşağıdakilerden hangisi yapılmamalıdır?

19. Aşağıdaki doğal afetlerden hangisi seracılık (örtü altı tarım) faaliyetlerinin gelişmiş olduğu bölgelerde yaptığı hasar daha geniş alanları kapsar?

20.
Harita üzerinde numaralanmış yerlerden hangisinde deprem riski diğerlerine göre daha azdır?
SPONSOR

Açık Lise COĞRAFYA 4 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 3. dönem

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/tr/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

COĞRAFYA 4 Açık Lise Test Çöz

‘’COĞRAFYA 4 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise COĞRAFYA 4 çıkmış sınav soruları 2023 yılı 3. DÖNEM

COĞRAFYA 4 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2023

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 YILI COĞRAFYA 4 dersi 3. DÖNEM Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise COĞRAFYA 4 dersi 3. DÖNEM Test Çözme Taktikleri 2019 YILI

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Coğrafya 4 Çıkmış Sınav Soruları 2019 yılı 3. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

SPONSOR
 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok COĞRAFYA 4 Soru Çözmenin Avantajları 2023

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

COĞRAFYA 4 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

COĞRAFYA 4 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 1. Dönem Sınav Tarihi
23.12.2023 - 24.12.2023
Sponsor