Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem


1. SSCB’nin Afganistan’ı işgali nedeniyle SALT- II Antlaşması’nı onaylamayan devlet aşağıdakilerden hangisidir?


2. Aşağıdakilerden hangisi Avrupa’daki ilişkilerde yumuşama meydana getirerek gerginlikleri önleyici bir ortam oluşturmuştur?


3. Aşağıdakilerden hangisi Pakistan ve Hindistan arasındaki çatışmaları önlemek amacıyla yayımlanan Taşkent Deklarasyonu’nun kararlarından biri değildir?


4. Bağlantısızlık politikasını şekillendiren Hindistan Başbakanı Nehru’nun, bağlantısızlık fikrinin temelinde barış içinde bir arada yaşamanın beş ilkesi vardır.

Aşağıdakilerden hangisi Nehru’nun belirlediği bu beş ilke arasında yer almaz?


5. Aşağıdakilerden hangisi dünya çapında bir petrol krizine neden olmuştur?


6. Aşağıdakilerden hangisi 1980-1988 İran-Irak Savaşı’nda yaşanmıştır?


7. İlk uzay istasyonunu Dünya yörüngesine yerleştiren devlet aşağıdakilerden hangisidir?


8. Aşağıdakilerden hangisi Ege Denizi’nde yaşanan Türk-Yunan gerginliğindeki temel sorunlardan biri değildir?


9. Aşağıdakilerden hangisi 1960’ta kurulan Kıbrıs Cumhuriyeti’nde cumhurbaşkanı yardımcısı olmuştur?


10. “24 Ocak Kararları” aşağıdaki alanların hangisi ile ilgili atılmış önemli bir adımdır?


11. Hediyelerini ve dostluk mesajını iletmek için 1890’da Ertuğrul Fırkateyni’ni Japonya’ya gönderen Osmanlı padişahı aşağıdakilerden hangisidir?


12. Mal, hizmet ve sermayenin artan hareketliliği sonucunda dünyadaki ekonomik bütünleşmenin, toplumlar arasındaki iletişim ve etkileşimin ve bunlara bağlı olarak da karşılıklı bağımlılığın artmasıdır.

Tanımı verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?


13. Semerkant, Buhara gibi tarihî kentlere sahip olan Türk devleti aşağıdakilerden hangisidir?


14. Glasnost ve Perestroyka politikalarını uygulamaya koyan SSCB devlet başkanı aşağıdakilerden hangisidir?


15. İkinci Dünya Savaşı sonrasında kurulan Yugoslavya’nın federal sistemi içerisinde etkisi diğerlerine göre daha fazla olan millet aşağıdakilerden hangisidir?


16. Aşağıdakilerden hangisi Avrupa Topluluğunun Bosna Savaşı’ndaki uygulamalarından biri değildir?


17. • AET’den AB’ye geçişi sağlayan son belgedir.

• Avrupa Birliği Antlaşması mahiyetindeki metindir.

Bu bilgiler aşağıdakilerden hangisine aittir?


18. Türkiye’nin Avrupa Birliğine adaylığı aşağıdakilerden hangisi ile resmen onaylanmıştır?


19. “2015 yılında Nobel Kimya Ödülü”nü alan Türk bilim insanı aşağıdakilerden hangisidir?


20. Ülkemizde geliştirilmekte olan yeni nesil ana muharebe tankına ne ad verilmiştir?

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları – Açık Lise Test Çöz

Açık öğretim lisesi 2020 yılı çıkmış sınav sorularından Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersinin  20 adet sınav sorularını çözüyorsunuz. Açık lise sınavlarında başarılı olmak için çıkmış sınav sorularına çalışarak kendinizi hazırlayabilirsiniz. Sitemiz www.aciklisetestcoz.com da 20221 yılı aol online sınav, açık lise 2022 çıkmış online sınav soruları ve aöl 2023 yılı online yapılmış sınav sorularınada rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Açık öğretim lisesi telegram kanallarında https://t.me/mebacikogretimlisesi kanalından sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem

2023 yılı 3. dönem sınava girecek olan öğrenciler ve 2024 yılında yapılacak 1. dönem sınav soruları, aöl 2. dönem sınav soruları, açık öğretim lisesi 3. dönem çıkmış sınav sorularını sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 çıkmış sınav sorularından en az 9 tanesine doğru yanıt verdiğinizde bu dersten başarılı sayılırsınız. Açık öğretim lisesi geçme notu 45 dir. Yani her doğru cevap size 5 puan kazandıracaktır.  9 doğru soru cevapladığınızda kalan 11 soruyu yanlış veya boş bıraksanızda 45 puan alırsınız.

açık lise (aöl) Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları

Ama sizlere tavsiyem kesinlikle boş cevap bırakmayınız. Açık lise Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 soru cevap pdf kitapçığını sitemizin dosyalar kategorisinden indirebilirsiniz. Tüm geçmiş dönem sınav soruları pdf olarak sizlerle paylaşılmıştır. Ayrıca Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 ders özeti, ve Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 konu anlatımı uzman öğretmenler tarafından hazırlanmış ve “Açık Lise Ders Özetleri” kategorisinden ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan tüm dosyal ve pdf leri bilgisayar telefon tablet gibi araçlarınıza indirip ders çalışabilirsiniz. Açık öğretim lisesinden mezun olma için açık lise test çöz sitemizi takip ediniz.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 çıkmış sınav soruları 2024 yılı 2. Dönem

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2024

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2020 Yılı Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersi 2. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.
Sizin için bazı açık lise testleri

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersi 2. Dönem Test Çözme Taktikleri 2020 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2019 – 2020 yılı 2. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Soru Çözmenin Avantajları 2024

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 3. Dönem Sınav Tarihi
20 – 21 Temmuz 2024
SPONSOR