1.Aşağıdakilerden hangisi Yumuşama Dönemi’nde yapılan antlaşmalardan biri değildir?

2. 1975’te imzalanan Helsinki Deklarasyonu’yla dünyada ortaya çıkan durum aşağıdakilerden hangisidir?

3. Küba Buhranı’nda ilişkileri gerginleşen ve savaşın eşiğine gelen devletler aşağıdakilerden hangisidir?

4. Aşağıdakilerden hangisi “Vietnamlılar bana hiçbir kötülük yapmadı, neden onlarla savaşayım?” diyerek Vietnam Savaşı’nı protesto eden ABD’li dünya şampiyonu boksördür?

5. ABD’nin 1980 Moskova Olimpiyatları’nı boykot etmesine neden olan olay aşağıdakilerden hangisidir?

6. Bağlantısızlar Hareketi aşağıdakilerden hangisinde ortaya çıkmıştır?

7. Filistin’de İsrail işgaline karşı ilk kez 1987’de başlatılan halk direnişine verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?

8. Aşağıdakilerden hangisi İran – Irak Savaşı’nın sonuçlarından biri değildir?

9. 1983 yılında kurulmuş olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk cumhurbaşkanı aşağıdakilerden hangisidir?

10. Türkiye’de yeni bir dönemi başlatan ve ülkeyi küresel ekonomik sisteme dâhil eden 24 Ocak Kararları’nın alınmasında aşağıdakilerden hangisi etkili olmuştur?

11. Birleşmiş Milletler Barış Gücü askerleri tarafından korunmasına rağmen Ratko Miladiç (Sırp Kasabı) komutasındaki Sırp çeteleri tarafından binlerce sivilin katledildiği yerleşim yeri aşağıdakilerden hangisidir?

12. Aşağıdakilerden hangisi SSCB’nin dağılmasıyla bağımsızlığını kazanan Türk devletlerinden biri değildir?

13. Bosna Savaşı’nda Bosnalı Müslümanlar bağımsızlık mücadelesini aşağıdaki hangi lider etrafında birleşerek yürütmüşlerdir?

14. AET’den AB’ye geçişi sağlayan son belge aşağıdakilerden hangisidir?

1. Aşağıdakilerden hangisi Orta Doğu’da su sorununa yol açan nehirlerden biri değildir?

16. Kamu sektörünün daraltılması, finans piyasalarının ve dış ticaretin serbestleştirilmesi ve ekonominin yabancı sermayeye açılması aşağıdaki hangi ekonomik modelin esaslarındandır?

17. Aşağıdaki ülkelerin hangisinde Arap Baharı adıyla ifade edilen demokrasi ve değişim hareketleri yaşanmıştır?

1. Aşağıdakilerden hangisi sosyal medya kullanımının olumlu yanlarından biridir?

19. Dünyada en genç profesör olan Türk bilim adamı aşağıdakilerden hangisidir?

20. 2016 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığının özel ödülüne layık görülen Fuat Sezgin aşağıdaki alanlardan hangisinde yaptığı çalışmalarla ön plana çıkmıştır?

aöl Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 çıkmış sınav sorularından 20 adet soru bulunuyor. Açık öğretim lisesi sınavlarında başarılı olmak için geçmiş dönem Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 sorularına çalışabilirsiniz. Açık Lise Test Çöz de Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersine ait toplam 5 dönemin soruları yer alıyor. Bunları alt kısımda yer alan diğer sınavlar şeklinde listelenmiştir. 2019 yılı 1. dönem soruları, 2019 yılı 2. dönem soruları, 2019 yılı 3. dönem soruları, 2020 yılı 1. dönem soruları, açık lise 2020 yılı 2. dönem soruları olarak yer verilmiştir. Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersinden başarılı olmak için en az 9 soruya doğru yanıt vermeniz gerekiyor. 9 doğru cevap vermeniz halinde açık lise geçme notu olan 45 puan alırsınız. 45 puan almanız halinde diploma notunuzda düşük olacaktır. Bu yüzden Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersi ve diğer tüm açık lise sınavlarından yüksek not almanız halinde diploma notunuz ve ortaöğretim başarı puanınız yüksek olacaktır. Açık öğretim lisesi sınavlarında 4 yanlış 1 doğru sorunun puanına etki etmiyor. Açık öğretim lisesi sınavlarında kesinlikle boş soru bırakmayınız. Bu sizin yararınıza olacaktır. Aol telegram kanallarımızdan t.me/mebacikogretimlisesi kanalımıza sizde katılabilirsiniz. Sitemiz www.aciklisetestcoz.com da tüm derslerin çıkmış yani geçmiş dönem sınav sorularına yer verilmiştir. Bunları pdf formatında bilgisayar telefon ve tablet gibi araçlarınıza indirerek sınavlara hazırlanabilirsiniz. 2023 yılı 3. dönem sınavına girecek olan öğrenciler sitemiz üzerinden ders çalışabilirler. Ayrıca “Açık Lise Ders Özetleri” kategorimizde Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 ders özeti, Seçmeli Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2  konu anlatımı uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Açık lise online sınav sorularına ulaşmak için sitemizde soru aramayı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz uygulamamız yayınlandı telefon ve tabletlere indirebilir uygulamada “Soru arama” ile çıkmış sınav sorularını da arayabilirsiniz.

Açık Lise Test Çöz Google Play :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aciklise.cikmissorular

Açık Lise Test Çöz Appstore : https://apps.apple.com/us/app/acik-lise-test-coz/id6449521442?l=tr

Açık Lise Test Çöz Appgallery : https://appgallery.huawei.com/app/C108369833

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test Çöz

‘’Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test çöz.’’ ya da ‘’Daha çok açık lise soru çöz.’’ diye sıklıkla duyulan tabirler sınav dönemi öğrencilerinin olmazsa olmazlarıdır. Bu dönem öğrencilerin gerçekten de kendileri ve başarıları için yapabilecekleri en önemli şey test çözmeleridir. Başlarda bu süreç sıkıcı ve zahmetli gelse de uzun süre sonra sağlayacağı başarıları ve faydaları düşününce başlarda biraz buna dayanılmak ve alışmak gereklidir.

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 çıkmış sınav soruları 2023 yılı 1. Dönem

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test Çöz ve Yeni Nesil AOL Testleri Çöz 2023

Açık Lise Test çözmenin faydaları oldukça fazladır. Düzgün ve etkili bir şekilde yaptığınız açık lise test çözümleri sizi sınavlarınıza daha iyi hazırlamaktadır. Bu faydalara birkaç örnek vermek gerekirse:

 • 2019 Yılı Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersi 1. Dönem Açık Lise Test çöz veya aol testleri çözmek, farklı soru tiplerini görmenize olanak sağlar bu sayede ise karşılaşmamış olduğunuz soru tipi sayısı oldukça azalır. Bu size rakiplerinizin her zaman bir adım önüne geçirir.
 • Açık Lise Test çözme esnasında hangi konuşa iyi hangi konuda eksik olduğunuz daha iyi kavrar ona göre bir yol izlersiniz.
 • Aol Test çözme aynı zamanda zamanınızı daha iyi planlama becerinizi geliştirmektedir.
 • Daha fazla test çözerek bu olaya alışır ve girdiğiniz sınavları da sadece çözdüğünüz testler gibi düşünmeye başlarsınız. Bu sayede sınav kaygınız azalır.
 • Çözdüğünüz test sayısı arttıkça hız da kazanırsınız ve daha hızlı test çözmeye başlarsınız.

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 dersi 1. Dönem Test Çözme Taktikleri 2019 Yılı

Açık Lise Test çözme taktikleri ve tekniklerine uyarak test çözümünüzü daha etkili hale getirebilmeniz mümkündür. Öncelikle her soru tarzını görebilmek ya da en azından birçok farklı soru tarzı görebilmek sınavda başarı için oldukça önemlidir. Cevabı yanlış çıkan ya da bilinmeyen soruların mutlaka doğrusu öğrenilmeli ve cevabı bilinmiyorsa bir öğretmene soruyu yönlendirip doğru cevaba nasıl ulaşılacağı öğrenilmelidir. Bol bol kitap okumak ve paragraf çözmek yorum gücünü arttırır ve hız kazandırır. Süreli soru çözerek hız kazanılabilir. En önemlisi test çözmeye başlamadan önce o konuyu iyice öğrenmiş olmaktır. Konu eksiklerinizi tamamlamanız avantaj sağlar.

Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Çıkmış Sınav Soruları 2018 – 2019 yılı 1. dönem

Etkili Açık Lise Testleri Çözme Yöntemleri

Etkili açık lise testleri çözme yöntemleri için belki de en önemlisi sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumaktır. Çünkü beyin ders çalışma esnasında bir enerji tüketir. Bu nedenle düzgün beslenmeli yeterli enerjiyi almalısınız. Uyku düzeninin de düzgün olmalı ki beyniniz tüm fonksiyonlarını en verimli haliyle yerine getirebilsin.

 • Önce konuyu iyice kavrayıp öğrenin daha sonrasında test çözmeye başlayın.
 • Sorularda vurgulanan noktalara dikkat edin.
 • Sorulara Ön Yargılı Yaklaşmayın:Sınavda zor da, kolay da sorular olacaktır.
 • Bazen kolay soruların zor olduğunu düşünüp bu bu kadar kolay olamaz diyip, daha zor yollara başvurmayın. Bazı sorular basit bazı sorular kolaydır.
 • Gözünüze uzun gelen soruları okumaktan gözünüz korkmasın çünkü bu onların illa zor olduğu anlamına gelmemektedir.
 • İlk verdiğiniz karar çoğu zaman doğrudur. Sınav bitiminde kontrole döndüğünüzde bir soruda ilk işaretlediğiniz şıkta bir dikkat hatası yaptığınız fark etmedikçe değiştirmekten kaçının.
 • Turlama tekniğini kullanmayı deneyin. Bu şu demek; takılı kaldığınız soruda oyalanıp vakit kaybetmeyin. O esnada soruyu boş bırakın ve diğer sorulara geçin. Daha sonra tüm soruları bitirdiğinizde takıldığınız sorulara geri dönün.
 • Hep aynı seviyede sorular çözmeyin, farklı zorluk seviyelerinde sorular çözmeyi tercih edin.

Çok Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Soru Çözmenin Avantajları 2023

Çok soru çözmenin avantajları var mıdır yoksa yok mudur diye soracak olduğunuzda bunu şu şekilde açıklamak mümkündür:

Sınavı kazanmak için elbette öncesi bol soru çözümü yapılmalıdır. Fakat bu sorular hep aynı tarz, kolay olan, sadece günlük çözülen soru sayısını rakamla arttırmış olan sorular olmamalıdır. Çözeceğini 50 zor-orta-kolay karışık soru tipleri çözeceğiniz 100 kolay soru tipinden çok daha fayda sağlayacaktır.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test Çözme Esnasında Yapılan Hatalar

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 2 Açık Lise Test çözme esnasında yapılan hatalar belki de iyi bir sınav geçirebilmek için en dikkat etmeniz gereken noktadır. Tabii eğer bilgi eksiğiniz yoksa. Bu hatalar şunlardır:

 • Soruları çok hızlı okumak size zaman kazandıracak gibi gözükse de aslında hızlı olmak isterken gözden bazı şeyleri kaçırmanıza neden olabilir.
 • İki seçenek arasında kararsız kalınca o soruda çok vakit kaybetmek yerine boş bırakıp turlama tekniğini kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.
 • ‘’Ben bunu zaten biliyorum, bu soru çok kolaymış.’’ gibi hislere kapılmayın.
 • Sınavda kaygı hissettiğiniz elbette olacaktır. Fakat bu hissin sınavınızı ele geçirmenize izin vermeyin. Nefes alın, soluklanın, sakinleşin ve sınavınıza bu şekilde devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Açık Lise 1. Dönem Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Son Tarihi
15.09.2023 - 16.10.2023
Sponsor